ZADZWOŃ

WYŚLIJ CV

Słowa mają znaczenie

Codziennie wypowiadamy tysiące słów. Porozumiewamy się, wyrażamy emocje, przekazujemy myśli, opowiadamy o wydarzeniach. Czy zastanawiasz się, jaką siłę mają słowa? Wypowiedziane mogą pozostać w pamięci ich odbiorcy na lata, jeśli nie na całe życie. Słysząc słowa można rosnąć lub marnieć.

 

W 2018r. IKEA przeprowadziła kampanię społeczną ”Bully a plant”. W jednej ze szkół postawiono dwa duże kwiaty, draceny. Miały te same warunki zewnętrzne: dostęp do światła, nawożenie, podlewanie. Różniło je jedynie to, co „słyszały” na swój temat.

Uczniowie nagrali pozytywne i negatywne wypowiedzi, które przez 30 dni były puszczana roślinom. Jedna słuchała tylko negatywnych wypowiedzi na swój temat, a druga - komplementów.Jakie były rezultaty? Chwalona roślina pozostała w dobrym stanie i wyglądała tak jak na początku eksperymentu. Natomiast obrażana - zaczęła więdnąć, jej liście usychały i wyglądała o wiele gorzej niż przed eksperymentem.No właśnie.

 

Słowa mają znaczenie. To nie tylko dźwięki czy zapisane symbole. Dzięki nim wyrażasz emocje i myśli, działasz, tworzysz przekonania. Słowa są jak puzzle, z których każdy buduje swoją rzeczywistość.

 

24 sierpnia 2020

WYŚLIJ CV

ROZWÓJ FIRMY

ROZWÓJ OSOBISTY

REKRUTACJE

WSPARCIE HR

EMPLOYER BRANDING

TESTY KOMPETENCJI

DORADZTWO KARIERY

COACHING

WYŚLIJ CV

TESTY KOMPETENCJI

WSZELKIE TREŚCI ZASTRZEŻONE.  |  GDAŃSK 2018  | 

PROJEKT I REALIZACJA:

PARTNER:

ZADZWOŃ:  tel. kom. 510 983 400

NAPISZ:  kontakt@personaltalent.pl

POLITYKA PRYWATNOŚCI >>

SPRAWDŹ NA:

SPRAWDŹ NA: