ZADZWOŃ

WYŚLIJ CV

Wymyśl swoje życie, a ono się spełni

Jak dziś się czujesz?  Szef był niezadowolony z Twojej pracy? Znowu był wyjątkowo duży korek i spóźniłeś się do pracy? Pani w urzędzie był niemiła? No tak, codzienność …


Myślmy, że nasze życie wygląda tak, jak wygląda "dzięki" lub raczej "przez" kogoś innego. To ktoś inny ponosi odpowiedzialność za to. Wierzymy, że innym wszystko samo się układa, że trzeba się naharować, że nie ma szczęścia, że..., że.... Czyli: "Biednemu wiatr w oczy, a bogatemu, to i byk się ocieli." 


Tymczasem istnieją takie zjawiska jak pozytywne nastawienie, dobra energia, optymizm, wiara w ludzi itd. Z różnych powodów nie zawsze jest to nam dane ot tak, czasami trzeba potrenować. 

 

Myśli, które tworzą rzeczywistość.


Skup się na swoich myślach. Są takie, które powodują utratę energii, działają destrukcyjnie. „Pewnie nie znajdę miejsca na zaparkowanie auta”, „Znowu autobus mi ucieknie”. Ale są też takie, które dają energię. „Dziś kupię torebkę, o jakiej marzyłam”, „Moje wystąpienie spodoba się i zostanie przyjęte z entuzjazmem”. W twoim życiu dzieją się tylko te rzeczy, w które wierzysz.
Dlatego od razu dzisiaj zajmij się sposobem swojego myślenia. Jedna myśl to zaproszenie dla następnej. Zwróć uwagę, jakie masz negatywne myśli, które są blokadą dla pozytywnej energii. I zwróć uwagę, w jaki sposób twoja myślowa rzeczywistość realizuje się. Tak się dzieje, nawet jeżeli tego nie widzisz lub trudno ci w to (jeszcze) uwierzyć. 

 

Przyciągaj dobre


Nie mamy tego, czego oczekujemy, ponieważ jest tak, że częściej myślimy o tym, czego nie chcemy, a znacznie rzadziej, o tym, czego chcemy. „Nie chcę się kłócić”, „Nie chcę się spóźnić”, „Nie radzę sobie z tą pracą”. Wtedy działa swoiste prawo przyciągania. Zamiast tego, możesz pomyśleć (powiedzieć) pozytywnie, bez słowa „nie”: „Chcę żyć w zgodzie”, „Chcę być na czas”, „W pracy jestem dobra/y w …”. Wtedy też działa prawo przyciągania!

 

Wszechświat mówi Ci: TAK


Warto znaleźć i nazwać swoje przekonania, czyli to, w co wierzysz, myśląc o sobie i o świecie. Może masz przekonanie, że świat jest niesprawiedliwy lub mało przyjazny. Może wierzysz, że ci się nie należy, że nie zasługujesz lub nie potrafisz. Może myślisz, że jest zbyt późno. Znajdź to i wypisz. Wtedy zauważysz, że zdarzenia w twoim życiu były realizacją twoich wierzeń. Tak materializuje się zasada: "Wszechświat zawsze mówi ci TAK!" Jeżeli w coś wierzyłeś, to (świadomie lub nieświadomie) tego oczekiwałeś, a jeżeli czegoś oczekujesz - wcześniej czy później to się stanie. W restauracji dostajesz do jedzenia to, co sam zamówiłeś. Z życiem jest dokładnie tak samo.

 

Krok po kroku 


Nie musisz od razu zmieniać całego życia. Możesz pozytywne, energetyczne myślenie wykorzystać w jakimś jednym obszarze i testować przez określony czas.  Np. do tej pory idąc do osiedlowej apteki myślałeś o Pani Farmaceutce, że jest zarozumiała i niemiła. Teraz zawrzyj ze sobą umowę, że w ciągu najbliższego miesiąca, idąc do apteki będziesz myślała o Pani Farmaceutce jak o osobie miłej, pomocnej, przyjaznej i uczynnej. Potem sprawdź, co się zmieni w twoim życiu. To będzie okazja, aby zrozumieć, że masz wpływ na swoje życie i na to, czego doświadczasz. Okaże się, że to Ty decydujesz, jakie masz myśli i uczucia, które te myśli wywołują. Możesz je dowolnie modyfikować.
I jest jeszcze coś. To uśmiech. Mamy go zawsze „pod ręką”. Uśmiech powoduje przypływ pozytywnych emocji – zarówno u osoby, która się uśmiecha, jak i u tej, do której się uśmiechamy.

 

Zapamiętaj swoje wnioski, odczucia (możesz je też zapisać). To może być wyjątkowe odkrycie.

 

Zapytaj siebie


Czy twoje myśli wpływają na twoje samopoczucie?
Jak możesz wpływać na swoje myśli?
Co myślisz o sobie, pracy, rodzinie, innych ludziach … itd.
Czy doświadczasz w swoim życiu tego, jak spełniają się Twoje przekonania?
Jakimi nowymi przekonaniami chcesz zastąpić stare?

 

Zainspiruj się


Piosenka „Wszystko się może zdarzyć”, Anita Lipnicka
Piosenka „Acidland”, Myslovitz
Książka (i film) „Poradnik pozytywnego myślenia” , Matthew Quick 

 

28 listopada 2018

WYŚLIJ CV

DLA PRACODAWCY

DLA PRACOWNIKA

REKRUTACJE

WSPARCIE HR

EMPLOYER BRANDING

TESTY KOMPETENCJI

DORADZTWO KARIERY

COACHING

WYŚLIJ CV

TESTY KOMPETENCJI

WSZELKIE TREŚCI ZASTRZEŻONE.  |  GDAŃSK 2018  | 

PROJEKT I REALIZACJA:

PARTNER:

ZADZWOŃ:  tel. kom. 510 983 400

NAPISZ:  kontakt@personaltalent.pl

POLITYKA PRYWATNOŚCI >>

SPRAWDŹ NA:

SPRAWDŹ NA: